Worek, worki przeciwpowodziowe

Worek, worki przeciwpowodziowe

0,81 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
help_outlineZapytaj o produkt
Worek, worki przeciwpowodziowe

Worek, worki przeciwpowodziowe

 

Worek, worki przeciwpowodziowe.

Worki przeciwpowodziowe

WORKI PRZECIWPOWODZIOWE STANOWIĄ SPOSÓB NA DORAŹNĄ, NATYCHMIASTOWĄ,  INDYWIDUALNĄ OCHRONĘ MIENIA PRZED SKUTKAMI ULEW, PODTOPIEŃ...

Worki przeciwpowodziowe na piasek lub na zboże czy ekogroszek i wiele innych artykułów sypkich. Zrobione są z polipropylenu, doskonale nadają się do wypełnienia piaskiem w celu zabezpieczenia domu, garażu czy działki podczas podtopień, wystąpienia kanałków, rzek z koryta czy spływającej z ulic bądź podwyższonego terenu wody. Zapobiegają przelaniu, przeciekaniu i przesiąkaniu nagromadzonej wody.

Zabezpieczenia workami z piaskiem są najszybszym, najprostszym z możliwych do zastosowania we własnym zakresie, sposobem ochrony domów, garaży, pomieszczeń gospodarczych i w końcu obwałowań w razie grożącego uszkodzenia i zalania terenów przyległych.

Worki, które mają być użyte do wyżej wymienionego celu muszą spełniać określone wymogi. Zaleca się stosowanie worków jutowych lub nylonowych (takie, jakie stosuje się w rolnictwie), o szerokości ok. 50 cm i długości ok. 80 cm.

Niedopuszczalne jest stosowanie worków papierowych, worków na śmieci, toreb foliowych lub innego rodzaju reklamówek.

  1. Worki należy napełniać maksymalnie w 70 - 80%, a ich ciężar powinien wynosić do 30 kg, niekiedy w wyjątkowych przypadkach do 50 kg. Zapewnia to łatwe ich przenoszenie i szczelne układanie.
  2. Worki należy układać w ten sposób, że po ułożeniu pierwszego worka, następny kładziemy tak, aby jego wiązanie (podniesione w górę) ściśle przylegało do tyłu worka poprzedniego.
  3. Jeżeli zabezpieczenie wymaga ułożenia dwóch lub większej ilości ciągów z worków, to wtedy układamy je w sposób mijankowy.

Ważne:

Zabezpieczenie przed przelaniem się wody przez koronę polega głównie na podwyższeniu korony. Podstawową zasadą przy układaniu worków na koronie wału jest to, aby ułożone worki znajdowały się jak najbliżej krawędzi korony od strony wody. Gdy wysokość przelewającej się wody będzie wyższa, wtedy należy stosować dwa ciągi lub więcej ułożone w mur lub piramidę. Ciągi sąsiadujące ze sobą należy układać w sposób mijankowy, aby zwiększyć szczelność. Wysokość tego zabezpieczenia nie powinno przekraczać 1,5 m. Kiedy przy zabezpieczeniu korony wału mamy do dyspozycji również folię, możemy użyć jej razem z workami z piaskiem, aby zwiększyć do maksimum szczelność podwyższenia.

Ponadto:

Worki można wykorzystywać do przechowywania czy transportu wszelkich innych materiałów sypkich jak: piasek, węgiel, mąka, pasza, zboże, gruz, ekogroszek itp.

Cena dotyczy 1 sztuki.

Nowy produkt
worekPP

Opis

wymiar
ok. 55 x 80 cm
Materiał
Polipropylen

16 innych produktów w tej samej kategorii: