Witaj!

Podkoszulka termoaktywna, ogniotrwała Northfork firmy TAIGA

Oceń ten produkt jako pierwszy

Krótki opis

Podkoszulka ogniotrwała, termoaktywna NORTHFORK firmy Taiga. Dostępna w kolorze granatowym oraz w rozmiarach XS-3XL.

Podkoszulka termoaktywna ogniotrwała Northfork firmy Taiga

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

 • Podkoszulka termoaktywna ogniotrwała Northfork firmy Taiga
 • Zestaw. Kalesony i podkoszulek ogniotrwałe i termoaktywne Northfork Taiga
 • Tabela rozmiarów męskich Taiga
 • Normy dla produktów firmy Taiga
 • Instrukcja konserwacji i prania produktów firmy Taiga

Szczegóły

Logo firmy Taiga

Podkoszulka ogniotrwała, termoaktywna Northfork firmy Taiga

PODKOSZULEK termoaktywny i ogniotrwały Northfork FRLW z długim rękawem to praktyczna i wygodna odzież uszyta z trudnopalnej tkaniny. Użyta mieszanka włókien jest identyczna ze składem procentowym tkaniny w ognioodpornej bieliźnie funkcyjnej Fremont, różnica leży w grubości materiału. Odzież Northfork FRLW w praktycznym użyciu znakomicie przewyższa tradycyjne bawełniane podkoszulki. Bawełna szybko chłonie wilgoć nie odparowując jej, długo schnie powodując dyskomfort wilgotnej odzieży na ciele, włókna bawełniane nie są ognioodporne, tym samym mogą ulegać paleniu. Bielizna Northfork posiada następujące zalety, które odróżnia ją od odzieży bawełnianej: wyższy poziom ochrony przed płomieniami, lepsze dopasowanie do ciała, krótki czas wysychania, większa trwałość kolorów.
Włókna zastosowane do produkcji bielizny Northfork FRLW są trudnopalne, nie kurczą się pod wpływem wysokiej temperatury. Tkanina nie elektryzuje się, jest rozciągliwa i nie odkształca się. Wszystkie powyżej wymienione właściowści sprawiają, że podkoszulek dobrze przylega do ciała, skutecznie odprowadza pot z powierzchni skóry, pozostawiając skórę suchą i chroniąc przed przegrzaniem czy nadmiernym oziębieniem. Bielizna Northfork, jako trudnopalna funkcyjna bielizna podstawowa zakładana na gołe ciało, oprócz odprowadzania wilgoci i ciepła, spełnia zadanie dodatkowej ochrony przed płomieniami oraz wysoką temperaturą. Właściwości te potwierdzone są certyfikatem EN ISO 11612. Ubrania opatrzone tym certyfikatem zapewniają noszącym bezpieczeństwo w kontakcie z gorącem i płomieniami. 
Ogniotrwała bielizna Northfork FRLW może być stosowana jako pierwsza, komfortowa warstwa ochronna zakładana pod wierzchnią odzież ognioodporną (bielizna podbarierowa) dla użytkowników narażonych na działanie ognia i wysokiej temperatury. Może również stanowić dodatkowe wyposażenie ochronne dla służb mundurowych. W systemie Taiga CPS (Taiga Climate Protection Systems) bielizna jest sklasyfikowana jako warstwa Dry.
Ponieważ głównym zadaniem bielizny funkcyjnej jest odprowadzenie wilgoci od skóry i zapewnienie komfortu termicznego, powinna ona być dobrze dopasowana, aby idealnie przylegać do skóry. Dlatego ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru według tabeli rozmiarów Taiga.

Cechy produktu:

 • Okrągły dekolt  pod szyją
 • Wydłużony tył
 • Długie raglanowe rękawy bez szwów na ramionach zapewniają dużą swobodę ruchu (rękaw skrojony razem z częścią ramieniową - do wcięcia szyi, wszyty skośnie, bez szwu na ramionach i pod pachami)
 • Redukcja ilości szwów i metki umieszczone po zewnętrznej stronie bielizny zapobiegają obtarciom i podrażnieniami skóry
 • Gwarantuje szybkie odprowadzanie wilgoci od skóry
 • Tkanina „no melt no drip” - nie topi się w wysokiej temperaturze i nie podtrzymuje płomienia (włókna modakrylowe zapewniają ochronę przed działaniem ognia, ograniczając rozprzestrzenianie się płomienia w materiale)
 • Właściwości trudnopalne potwierdzone certyfikatem dla norm EN ISO 11612 dla odzieży ochronnej (odzież wykonana z elastycznych materiałów przeznaczona do ochrony przed krótkim kontaktem z płomieniem i przed czynnikami gorącymi, z wyłączeniem rąk)

 


Taiga - szwedka firma produkującą najwyższej jakości odzież roboczą dla osób, które niezależnie od pogody, środowiska i innych czynników, muszą pracować na świeżym powietrzu.

Obecnie odzież Taiga opracowywana jest we współpracy z różnymi laboratoriami badawczymibadaczami polarnymiekspertami w dziedzinie środowiska pracy i oczywiście użytkownikami. Każdy szew, każdy suwak, rozmieszczenie kieszeni – wszystko zostało starannie przemyślane i rozplanowane.

Informacje dodatkowe

Producent Taiga
zapytaj o dostępność tak