Witaj!

Podkoszulka ogniotrwała, termoaktywna Clifton FRLW firmy TAIGA

Oceń ten produkt jako pierwszy

Krótki opis

Ogniotrwała, termoaktywna podkoszulka CLIFTON FRLW firmy Taiga. Dostępna w kolorze oliwkowym oraz w rozmiarach XS-3XL.

Podkoszulek ognioodporny, termoaktywny Clifton FRLW Taiga

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • Podkoszulek ognioodporny, termoaktywny Clifton FRLW Taiga
  • Zestaw podkoszulka i kalesony ogniotrwałe termoaktywne Clifton FRLW Taiga
  • Tabela rozmiarów męskich firmy Taiga
  • Instrukcja prania i konserwacji Taiga

* wymagane pola

298,00 zł

Szczegóły

Logo firmy Taiga

Podkoszulka ogniotrwała, termoaktywna Clifton FRLW firmy Taiga

 TERMOAKTYWNY OGNIOODPORNY PODKOSZULEK CLIFTON FRLW (Clifton FRLW Shirt) to praktyczny, lekki i wygodny podkoszulek z długim rękawem. W zestawieniu z termoaktywnymi ogniotrwałymi kalesonami Clifton FRLW (Clifton FRLW Trousers) tworzy komplet funkcyjnej bielizny podstawowej FR (flame resistant), która oprócz odprowadzania wilgoci i ciepła spełnia zadanie dodatkowej ochrony przed płomieniem oraz wysoką temperaturą tam, gdzie istnieje ryzyko zapalenia odzieży. Włókna zastosowane do produkcji bielizny Clifton FRLW są trudnopalne, nie kurczą się pod wpływem wysokiej temperatury, tkanina nie elektryzuje się, jest rozciągliwa i nie odkształca się. Wszystkie powyżej wymienione właściowści sprawiają, że podkoszulek jest praktyczny, lekki i wygodny, szybko schnie, dobrze przylega do ciała, skutecznie odprowadza pot z powierzchni skóry, pozostawiając skórę suchą. W systemie Taiga CPS (Taiga Climate Protection Systems) bielizna jest sklasyfikowana jako warstwa Dry.

Bielizna Clifton FRLW jest ogniotrwała, może być stosowania jako pierwsza warstwa ochronna zakładana pod wierzchnią odzież ognioodporną (bielizna podbarierowa) dla użytkowników narażonych na działanie płomieni i wysokiej temperatury. Może również stanowić dodatkowe wyposażenie ochronne dla służb mundurowych.
Ponieważ zadaniem bielizny funkcyjnej jest odprowadzenie wilgoci od skóry i zapewnienie komfortu termicznego, powinna ona być dobrze dopasowana, aby idealnie przylegać do skóry. Dlatego ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru według tabeli rozmiarów Taiga.

Cechy produktu:

  • Długie raglanowe rękawy bez szwów na ramionach zapewniają dużą swobodę ruchu (rękaw skrojony razem z częścią ramieniową - do wcięcia szyi, wszyty skośnie, bez szwu na ramionach i pod pachami)
  • Redukcja ilości szwów zapobiega obtarciom
  • Płaskie szwy zapobiegają obtarciom
  • Szybkie odprowadzanie wilgoci od skóry
  • Tkanina „no melt no drip” - nie topi się w wysokiej temperaturze i nie podtrzymuje płomienia (włókna modakrylowe zapewniają ochronę przed działaniem ognia, ograniczając rozprzestrzenianie się płomienia w materiale)

 


Taiga - szwedka firma produkującą najwyższej jakości odzież roboczą dla osób, które niezależnie od pogody, środowiska i innych czynników, muszą pracować na świeżym powietrzu.

Obecnie odzież Taiga opracowywana jest we współpracy z różnymi laboratoriami badawczymibadaczami polarnymiekspertami w dziedzinie środowiska pracy i oczywiście użytkownikami. Każdy szew, każdy suwak, rozmieszczenie kieszeni – wszystko zostało starannie przemyślane i rozplanowane.

Informacje dodatkowe

Producent Taiga
zapytaj o dostępność tak