Kalesony ogniotrwałe, termoaktywne Clifton FRLW firmy TAIGA

Kalesony ogniotrwałe, termoaktywne Clifton FRLW firmy TAIGA

267,48 zł
Kolor
Rozmiar
Ilość
Obecnie brak na stanie
help_outlineZapytaj o produkt
Kalesony ogniotrwałe, termoaktywne Clifton FRLW firmy TAIGA

Kalesony ogniotrwałe, termoaktywne Clifton FRLW firmy TAIGA

 

Kalesony ogniotrwałe, termoaktywne CLIFTON FRLW firmy Taiga. Dostępne w kolorze oliwkowym i czarnym oraz w rozmiarach XS-3XL.

Kalesony ogniotrwałe, termoaktywne Clifton FRLW firmy Taiga

KALESONY ognioodporne Clifton FRLW (Clifton FRLW Trousers) w zestawieniu z termoaktywną ogniotrwałą bluzą Clifton FRLW (Clifton FRLW Shirt) tworzą komplet funkcyjnej bielizny podstawowej, która odprowadza pot z powierzchni skóry. Bielizna FR (flame resistant) chroni również przed płomieniem oraz wysoką temperaturą tam, gdzie istnieje ryzyko zapalenia odzieży. Włókna zastosowane do produkcji bielizny Clifton FRLW są trudnopalne, nie kurczą się pod wpływem wysokiej temperatury, tkanina nie elektryzuje się, jest rozciągliwa i nie odkształca się. Wszystkie powyżej wymienione właściwości sprawiają, że kalesony są lekkie i wygodne, szybko schną, dobrze przylegają do ciała, skutecznie odprowadzają pot z powierzchni skóry, pozostawiając skórę suchą. W systemie Taiga CPS (Taiga Climate Protection Systems) bielizna jest sklasyfikowana jako warstwa Dry.

Bielizna Clifton FRLW jest ogniotrwała, może być stosowania jako pierwsza warstwa ochronna zakładana pod wierzchnią odzież ognioodporną (bielizna podbarierowa) dla użytkowników narażonych na działanie płomieni lub wysokiej temperatury. Może również stanowić dodatkowe wyposażenie ochronne dla służb mundurowych.

Ponieważ zadaniem bielizny funkcyjnej jest odprowadzenie wilgoci od skóry i zapewnienie komfortu termicznego, powinna ona być dobrze dopasowana, aby idealnie przylegać do skóry. Dlatego ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru według tabeli rozmiarów Taiga.

Cechy produktu:

  • Trwała ognioodporność,
  • Tkanina „no melt no drip” nie topi się w wysokiej temperaturze i nie podtrzymuje płomienia (włókna modakrylowe zapewniają ochronę przed działaniem ognia, ograniczając rozprzestrzenianie się płomienia w materiale),
  • Wysoki komfort noszenia dzięki odpowiednio dobranej mieszance włókien,
  • Płaskie szwy zapobiegające obtarciom,
  • Metki umieszczone po zewnętrznej stronie bielizny chronią przed podrażnieniami skóry.

 


Taiga - szwedzka firma produkującą najwyższej jakości odzież roboczą dla osób, które niezależnie od pogody, środowiska i innych czynników, muszą pracować na świeżym powietrzu.

Obecnie odzież Taiga opracowywana jest we współpracy z różnymi laboratoriami badawczymibadaczami polarnymiekspertami w dziedzinie środowiska pracy i oczywiście użytkownikami. Każdy szew, każdy suwak, rozmieszczenie kieszeni – wszystko zostało starannie przemyślane i rozplanowane.

Nowy produkt
08-31564-05-099/L_LUB_91933

Opis

Materiał
68% modakryl, 29% rayon, 3% spandex
Waga
280 g
Dostępne rozmiary
XS–3XL
Dostępne kolory
czarny 099, oliwkowy 068

16 innych produktów w tej samej kategorii: