Francuski Sillinger poinformował o otrzymaniu zlecenia od marynarki wojennej Francji na dostawę łodzi sztywnych i pontonów dla żandarmerii narodowej oraz jednostek sił specjalnych.

 

Jednym z zamówionych przez francuską marynarkę wojenną produktów Sillingera są 6,5-m  łodzie półsztywne. Są one w stanie zabrać na pokład do 18 osób. Ich masa wynosi 745 kg. Mogą przenosić ładunek do 2520 kg / Zdjęcie: Navy Recognition
 
Jednym z zamówionych przez francuską marynarkę wojenną produktów Sillingera są 6,5-m łodzie sztywne. Są one w stanie zabrać na pokład do 18 osób. Ich masa wynosi 745 kg. Mogą przenosić ładunek do 2520 kg / Zdjęcie: Navy Recognition

 

Zamówienie dotyczy dostawy maksymalnie 600 6,5-m łodzi sztywnych oraz 2,4-m pontonów. Te pierwsze trafią przede wszystkim do jednostek morskich żandarmerii narodowej, podlegających dowództwu Marine Nationale. Drugie z kolei zasilą operujące w środowisku wodnym oddziały sił specjalnych wojsk lądowych.

 

Podmiotem zamawiającym jest departament logistyki marynarki wojennej (Le service logistique de la Marine). Producent nie podał wartości porozumienia. Dostawy wyposażenia mają rozpocząć się pod koniec br. i trwać przez najbliższe 7 lat.  

 

Jest to już kolejne tak prestiżowe zlecenie, jakie francuski producent otrzymał w br. W styczniu Sillinger ogłosił zawarcie porozumienia na dostawę dla libijskiej armii 50 łodzi sztywnych o długości od 3,8 m do 12 m.

 

(źródło: www.altair.com.pl/news/view?news_id=10584 z dn. 3 czerwca 2013).


ZAPRASZAMY DO KONTAKTU W SPRAWIE ŁODZI SILLINGER: biuro@sprzetspecjalny.pl