Witaj!

Kalesony termoaktywne z siateczki firmy TAIGA

Oceń ten produkt jako pierwszy

Krótki opis

Kalesony termoaktywne z siateczki firmy Taiga. Dostępne w kolorze oliwkowym i czarnym oraz w rozmiarach XS-3XL.

Kalesony termoaktywne z siateczki Taiga

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

 • Kalesony termoaktywne z siateczki Taiga
 • Kalesony termoaktywne z siateczki Taiga
 • Podkoszulka i kalesony z siateczki zestaw firmy Taiga
 • Rozmiarówka męska stosowana przez firmęTaiga
 • Instrukcja prania i konserwacji Taiga

* wymagane pola

221,00 zł

Szczegóły

Logo firmy Taiga

Kalesony termoaktywne z siateczki firmy Taiga

 KALESONY termoaktywne z siateczki ogniotrwałe, antystatyczne z długimi nogawkami są zaliczane zarówno do grupy odzieży zimowej jak i do grupy funkcyjnej bielizny podstawowej. Uszyte z siateczkowej, przyjemnej w dotyku tkaniny stanowią warstwę bazową odzieży zakładaną na gołe ciało. Zapewniają skuteczną absorpcję wilgoci z powierzchni skóry i szybkie odparowanie jej na zewnątrz. Bujdują warstwę termoizolacyjną, zatrzymując w oczkach tkaniny ciepło wytworzone przez ciało, odprowadzając jednocześnie jego nadmiar, co jest warunkiem utrzymania komfortowej temperatury, niezależnie od rodzaju aktywności i warunków zewnętrznych. Dlatego jest to bielizna odpowiednia zarówno na zimę jak i na cieplejsze pory roku. Odprowadzając pot z powierzchni ciała w niskich temperaturach chronią przed wyziębieniem, zaś w wyższych temperaturach pełnią rolę chłodzącą, nie dopuszczając do przegrzania organizmu. Kalesony mogą być zakładane jako pierwsza warstwa ochronna, pod odzież ognioodporną (bielizna podbarierowa) dla użytkowników narażonych na działanie ognia i wysokiej temperatury. Mogą również stanowić dodatkowe wyposażenie ochronne dla służb mundurowych. W warunkach zimowych i natężonej aktywności fizycznej, przy dużym obciążeniu ekwipunkiem polecane pod spodnie CPA-07 Winter lub spodnie Forest 3.0.

Ponieważ głównym zadaniem bielizny funkcyjnej jest odprowadzenie wilgoci od skóry i zapewnienie komfortu termicznego, powinna ona być dobrze dopasowana, aby idealnie przylegać do skóry. Dlatego ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru według tabeli rozmiarów Taiga.

Cechy produktu:

 • Trudnopalna i antystatyczna tkanina z siateczki
 • Gwarantuje szybkie odprowadzanie wilgoci od skóry
 • Znakomite właściwości termoizolacyjne, kumulowanie w oczkach tkaniny ciepła wytworzonego przez ciało
 • Powierzchnie narażone na zużycie pokryte dzianiną o gładkiej fakturze, która nie zaczepia się o zewnętrzne warstwy odzieży i zapobiega przetarciu w newralgicznych miejscach 
 • Materiał spełnia wymagania norm: EN ISO 15025 (odporność na zapalenie wyrobów włókienniczych przeznaczonych na odzież ochronną przed gorącem i płomieniami) metodą A (Metoda badania ograniczonego rozprzestrzeniania płomienia)
 • Właściwości antystatyczne potwierdzone certyfikatem normy EN 1149-3 (Norma odzieży roboczej dotycząca ochrony przed elektrycznością statyczną, metoda testowa: pomiar spadku ładunku).

 


Taiga - szwedka firma produkującą najwyższej jakości odzież roboczą dla osób, które niezależnie od pogody, środowiska i innych czynników, muszą pracować na świeżym powietrzu.

Obecnie odzież Taiga opracowywana jest we współpracy z różnymi laboratoriami badawczymibadaczami polarnymiekspertami w dziedzinie środowiska pracy i oczywiście użytkownikami. Każdy szew, każdy suwak, rozmieszczenie kieszeni – wszystko zostało starannie przemyślane i rozplanowane.

Informacje dodatkowe

Producent Taiga
zapytaj o dostępność nie

Mogą cię również zainteresować następujące produkty