Mata chłodząca dla psa TECHNICHE HyperKewl™

Mata chłodząca dla psa TECHNICHE HyperKewl™

113,82 zł
Kolor
Rozmiar
Ilość
help_outlineZapytaj o produkt
Mata chłodząca dla psa TECHNICHE HyperKewl™

Mata chłodząca dla psa TECHNICHE HyperKewl™

 

Mata chłodząca dla psa HyperKewl firmy Techniche. Mata chłodząca dla psa zapewni skuteczne chłodzenie w upalne dni. Profesjonalna ergonomiczna mata TECHNICHE umożliwia ponad 5 godzin chłodzenia przy jednej aktywacji.
Mata jest przydatna w domu, w samochodzie, można ją położyć na różne łatwo nagrzewające się powierzchnie, na których lubi leżeć pies.
Maty dostępne są kolorze srebrnym i niebieskim, w rozmiarach XS-XXL.

Mata chłodząca dla psa 

Mata chłodząca dla psa zapewni skuteczne chłodzenie w upalne dni. Profesjonalna ergonomiczna mata TECHNICHE umożliwia 5-10 godzin chłodzenia przy jednej aktywacji.

Mata jest przydatna w domu, w samochodzie, można ją położyć na różne łatwo nagrzewające się powierzchnie, na których lubi leżeć pies.

Mata chłodząca dla psa TECHNICHE HyperKewl™

Maty dostępne są kolorze srebrnym i niebieskim, w rozmiarach XS-XXL. Mata chłodząca dla psa TECHNICHE HyperKewl™ to bardzo ekonomiczne i efektywne rozwiązanie, które zapewni ochłodzenie skóry do 15°C w stosunku do temperatury powietrza. Mata chłodząca jest skuteczna, ponieważ chłodzi skórę w miejscach pozbawionych gruczołów potowych zwłaszcza  na klatce piersiowej, co ma istotny wpływ na obniżenie temperatury w okolicach serca.

Jak pies znosi upały?

Psy są o wiele gorzej radzą sobie w upale niż człowiek. Termoregulacja psa ogranicza się jedynie do szybkiego oddychania i wydzielania potu przez skórę poduszek na łapach. Sierść psa może nagrzać się nawet do 60°C w słońcu, kiedy temperatura powietrza wynosi 20°C. Psy oddychają nawet do 300 razy na minutę, jeśli jest im za gorąco? Dlatego w upalne dni psu trzeba po prostu pomóc, aby uchronić go przed stresem cieplnym.

Zapewnij świeżą chłodną wodę do picia w domu i na spacerze. Zapewnij zwierzęciu chłodzenie, pamiętając, że nigdy nie należy polewać psa lodowatą wodą lub wrzucać do wody.

W domu połóż na podłogę matę chłodzącą, na spacer załóż psu kamizelkę chłodzącą, która może obniżyć temperaturę skóry psa nawet o 15°C w stosunku do temp. powietrza, a także zapobiegnie odwodnieniu zwierzęcia podczas spaceru w upalne dni. 

Jak pomoc psu przetrwać upał?

Zapewnij świeżą chłodną wodę do picia w domu i na spacerze. Zastąp kaganiec taśmowy kagańcem fizjologicznym, Nie zakładaj metalowej (łańcuszkowej) obroży. Nie zostawiaj psa na otwartym słońcu lub w miejscu, które szybko się nagrzewa. Na długie spacery wychodź rano lub wieczorem, kiedy na dworze jest chłodniej. Zwróć uwagę, czy chodnik jest bardzo nagrzany, ponieważ łapy psa są bardzo wrażliwe i mogą się poparzyć. W takiej sytuacji wprowadź po prostu pupila na trawnik. Możesz dać psu specjalnie przygotowane lody z jego ulubionego dania.

Jeśli masz możliwość zorganizowania prysznica w ogrodzie lub basenu, do którego pies może wejść – jest to dobry sposób na zredukowanie stresu cieplnego. Jednak  nigdy nie należy polewać psa lodowatą wodą lub wrzucać do wody. Nagła zmiana temperatur jest niebezpieczna.

Wyczesuj sierść codziennie, w ten  sposób usuwasz podszerstek – warstwę, która stanowi psie „docieplenie”.

Zapewnij chłodzenie: w domu połóż na podłogę matę chłodzącą, na spacer załóż swojemu pupilowi kamizelkę chłodzącą. Kamizelka chłodząca może obniżyć temperaturę skóry psa.

Mata chłodząca TECHNICHE HyperKewl™

Mata chłodząca TECHNICHE jest lekka, wytrzymała, zajmuje mało miejsca i można ją bez problemu spakować do torby podręcznej, a aktywacja właściwości chłodzących jest bardzo prosta i szybka. 

Pikowany nylon z wierzchu użyty jako warstwa zewnętrzna, specjalistyczne wypełnienie HyperKewl™, wodoodporna, pikowana nylonowa podszewka z nylonu umożliwiają długi czas parowania, wspomagając utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała w gorące dni.

Technologia HyperKewl™ w produktach chłodzących.

Technologia chłodzenia HyperKewl™, oparta na wysokiej zdolności materiału do absorbcji i magazynowania wody wykorzystuje efekt powolnego parowania do chłodzenia organizmu. 

Po jednokrotnym namoczeniu w wodzie mata skutecznie chłodzi przez 5 godz. Po upływie tego czasu można ponownie namoczyć matę, aby dalej spełniała swoje zadanie.

Prosta i bezproblemowa aktywacja

  • Zanurzyć w zimnej wodzie na 1- 2 minuty
  • Odcisnąć nadmiar wody (nie wyżymać!)
  • Założyć psu wilgotną kamizelkę
  • Skuteczne chłodzenie: 5-10godz.
  • Po wyschnięciu ponownie namoczyć
  • UWAGA! Cena kamizelki uzależniona jest od jej rozmiaru.

UWAGA! Cena maty uzależniona jest od jej rozmiaru.

Dostępne rozmiary:

Rozmiar

Wymiary maty w cm

XS

50 x 38

S

61 x 48

M

76 x 53

L

91 x 58

XL

106 x 71

XXL

121 x 81

Nowy produkt
8511-RB-M
48 Przedmioty

Opis

Dostępne rozmiary
XS - XXL
Dostępne kolory
niebieski , srebrny

16 innych produktów w tej samej kategorii: