Witaj!

Bluza ogniotrwała Clifton FRLW firmy TAIGA

Oceń ten produkt jako pierwszy

Krótki opis

Bluza ogniotrwała CLIFTON FRLW firmy Taiga. Dostępna w kolorze oliwkowym i czarnym oraz w rozmiarach XS-3XL.

Bluza ognioodporna Clifton FRLW

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

 • Bluza ogniotrwała Clifton FRLW
 • Bluza ognioodporna Clifton FRLW
 • Bluza i kalesony ogniotrwałe Clifton FRLW firmy Taiga
 • Tabela rozmiarów męskich firmy Taiga
 • Instrukcja prania i konserwacji Taiga

* wymagane pola

332,00 zł

Szczegóły

Logo firmy Taiga

Bluza ognioodporna Clifton FRLW firmy Taiga

BLUZA OGNIOTRWAŁA Clifton FRLW (Clifton FRLW Sweather) to cienka, ogniotrwała bluza unisex z długim rękawem. Użyta mieszanka włókien jest identyczna ze składem procentowym tkaniny ogniotrwałego podkoszulka Clifton FRLW (Clifton FRLW Shirt), różnica leży w kroju obu modeli. Bluza Clifton FRLW Sweather posiada okrągły dekolt, półgolf i krótki suwak pod szyją który zapewnia lepszą wentylację i łatwiejsze zakładanie przez głowę. Bluza, jako wariant do termoaktywnego ogniotrwałego podkoszulka Clifton FRLW (Clifton FRLW Shirt) może, wraz z termoaktywnymi ogniotrwałymi kalesonami Clifton FRLW (Clifton FRLW Trousers) tworzyć komplet funkcyjnej bielizny podstawowej, która oprócz odprowadzania wilgoci i ciepła spełnia zadanie dodatkowej ochrony przed płomieniem oraz wysoką temperaturą tam, gdzie istnieje ryzyko zapalenia odzieży. Włókna zastosowane do produkcji bielizny Clifton FRLW są trudnopalne, nie kurczą się pod wpływem wysokiej temperatury, tkanina nie elektryzuje się, jest rozciągliwa i nie odkształca się. Wszystkie powyżej wymienione właściowści sprawiają, że podkoszulek jest praktyczny, lekki i wygodny, szybko schnie, dobrze przylega do ciała, skutecznie odprowadza pot z powierzchni skóry, pozostawiając skórę suchą. W systemie Taiga CPS (Taiga Climate Protection Systems) bielizna jest sklasyfikowana jako warstwa Dry.
Bielizna Clifton FRLW jest ogniotrwała, może być stosowania jako pierwsza warstwa ochronna zakładana pod wierzchnią odzież ognioodporną (bielizna podbarierowa) dla użytkowników narażonych na działanie płomieni i wysokiej temperatury. Może również stanowić dodatkowe wyposażenie ochronne dla służb mundurowych.
Ponieważ zadaniem bielizny funkcyjnej jest odprowadzenie wilgoci od skóry i zapewnienie komfortu termicznego, powinna ona być dobrze dopasowana, aby idealnie przylegać do skóry. Dlatego ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru według tabeli rozmiarów Taiga.

Cechy produktu:

 • Ogniotrwała, szybkoschnąca bluza unisex
 • Okrągły dekolt, półgolf, zapięcie typu polo – na suwak pod szyją i długie rękawy typu raglan bez szwów na ramionach zapewniają dużą swobodę ruchu (rękaw skrojony razem z częścią ramieniową - do wcięcia szyi, wszyty skośnie, bez szwu na ramionach i pod pachami
 • Krótki suwak pod szyją ułatwia wentylację oraz zakładanie bluzy przez głowę
 • Redukcja ilości szwów zapobiega obtarciom
 • Płaskie szwy zapobiegają obtarciom
 • Szybkie odprowadzanie wilgoci od skóry
 • Tkanina „no melt no drip” nie topi się w wysokiej temperaturze i nie podtrzymuje płomienia (włókna modakrylowe zapewniają ochronę przed działaniem ognia, ograniczając rozprzestrzenianie się płomienia w materiale)

 


Taiga - szwedka firma produkującą najwyższej jakości odzież roboczą dla osób, które niezależnie od pogody, środowiska i innych czynników, muszą pracować na świeżym powietrzu.

Obecnie odzież Taiga opracowywana jest we współpracy z różnymi laboratoriami badawczymibadaczami polarnymiekspertami w dziedzinie środowiska pracy i oczywiście użytkownikami. Każdy szew, każdy suwak, rozmieszczenie kieszeni – wszystko zostało starannie przemyślane i rozplanowane.

Informacje dodatkowe

Producent Taiga
zapytaj o dostępność tak