Woda pitna na wyprawie
Wysłane przez      06/05/2021 11:14:00     Aktywne Wakacje    Uwagi Zero
Woda pitna na wyprawie

Jeszcze kilka lat temu powszechnie stosowanym rozwiązaniem pozwalającym uzdatnić wodę do picia było jej zagotowanie lub zastosowanie odpowiednich środków chemicznych.

Obecnie bardziej powszechną alternatywą dla wymienionych tradycyjnych metod pozyskiwania wody pitnej staje się zastosowanie filtrów do wody, które są coraz bardziej pożądanym elementem wyposażenia survivalowego, buschcraftowego, w terenie, o utrudnionym dostępie do wody pitnej.

Najnowsze - przenośne filtry w formie butelki są poręczne i z powodzeniem zastępują butelki plastikowe z wodą mineralną. Dzięki temu w sytuacjach kiedy waga i gabaryty ekwipunku mają znaczenie, filtr butelkowy jest idealnym rozwiązaniem do pozyskania wody pitnej.

Kiedy myślimy o uzdatnianiu wody, musimy wziąć pod uwagę nie tylko odfiltrowanie zanieczyszczeń mechanicznych, usunięcie nieprzyjemnego smaku i zapachu, ale także usunięcie z wody patogenów chorobotwórczych.

Przykładem filtra, który spełnia wszystkie powyższe warunki jest filtr LifeSaver.

Lifesaver to sprawdzona marka, która istnieje od wielu lat na rynku filtrów uzdatrniających do picia wodę z dowolnego źródła i plasuje się w czołówce pod względem ich jakości.

Lifesaver to filtr w formie butelki z wbudowaną pompką, dzięki której woda pod ciśnieniem przepływa przez system fitrów, które oczyszczaję nie tylko z zanieczyszczeń mechanicznych, nieprzyjemnego zapachu i smaku, ale także z bakterii, cyst pierwotniaków, pasożytów, grzybów i wirusów. I jak do tej pory jest to jedyny filtr na rynku, który eliminuje WSZYSTKIE rodzaje patogenów, które mogą wystąpić w nieprzefiltrowanej wodzie, łącznie z E. coli, pałeczki jadu kiełbasianego, chroniąc przed chorobami takimi jak cholera, dezynteria, , salmonelli, tyfus brzusznego,  SARS, zapalenie wątroby i polio.

Zostaw odpowiedź